Prvé obrázkové fórum alebo 4chan na Slovensku

Autor: Andrej Zuzčák | 25.12.2011 o 23:56 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  1635x

Pri vianočnom pofľakovaní na internete som narazil na niečo, čo ma zaujalo natoľko, že som sa rozhodol venovať tomu zopár slov. Jedná sa o projekt anonymného obrázkového fóra, ako ho možno poznáte z amerického 4chanu. Jeho slovenský náprotivok dostal názov Za oponou. Je na ňom vidno, že sa jedná o mladý projekt, ale zato s veľkými ambíciami.

Fórum funguje na diskusiách obohatených obrázkami. Je založené na anonymite. Tá dáva človeku možnosť naplno sa prejaviť. Autori o projekte dokonca tvrdia, že tým, že dajú ľuďom možnosť ukázať svoje vnútro, projektom Za oponou im nastavujú zrkadlo, v ktorom sa v ňom môžu vidieť. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že fórum bude plné vulgarizmov a osočovania, v prípade Za oponou sa to nepotvrdilo. Aj keď sa občas vyskytne tvrdší príspevok, zatiaľ sa dá povedať, že buď sa ľudia naplno neprejavili alebo myšlienka autorov skutočne zapracovala. Pri pohľade na obsah fóra sa prikláňam k druhej možnosti.

Pravidelne navštevujem aj 4chan a môžem povedať, že Za oponou sa naňho dosť podobá. Pri mladých projektoch tohto typu sa to aj dá čakať. Čas ukáže, či navždy zostane len 4chanom v slovenskom preklade alebo si časom vytvorí vlastnú cestu, ktorou sa bude uberať. Ja osobne mu držím palce.

Ešte dodávam, že fórum Za oponou nájedete na http://www.zaoponou.eu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?