Prvé obrázkové fórum alebo 4chan na Slovensku

Autor: Andrej Zuzčák | 25.12.2011 o 23:56 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  1654x

Pri vianočnom pofľakovaní na internete som narazil na niečo, čo ma zaujalo natoľko, že som sa rozhodol venovať tomu zopár slov. Jedná sa o projekt anonymného obrázkového fóra, ako ho možno poznáte z amerického 4chanu. Jeho slovenský náprotivok dostal názov Za oponou. Je na ňom vidno, že sa jedná o mladý projekt, ale zato s veľkými ambíciami.

Fórum funguje na diskusiách obohatených obrázkami. Je založené na anonymite. Tá dáva človeku možnosť naplno sa prejaviť. Autori o projekte dokonca tvrdia, že tým, že dajú ľuďom možnosť ukázať svoje vnútro, projektom Za oponou im nastavujú zrkadlo, v ktorom sa v ňom môžu vidieť. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že fórum bude plné vulgarizmov a osočovania, v prípade Za oponou sa to nepotvrdilo. Aj keď sa občas vyskytne tvrdší príspevok, zatiaľ sa dá povedať, že buď sa ľudia naplno neprejavili alebo myšlienka autorov skutočne zapracovala. Pri pohľade na obsah fóra sa prikláňam k druhej možnosti.

Pravidelne navštevujem aj 4chan a môžem povedať, že Za oponou sa naňho dosť podobá. Pri mladých projektoch tohto typu sa to aj dá čakať. Čas ukáže, či navždy zostane len 4chanom v slovenskom preklade alebo si časom vytvorí vlastnú cestu, ktorou sa bude uberať. Ja osobne mu držím palce.

Ešte dodávam, že fórum Za oponou nájedete na http://www.zaoponou.eu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?